محل تبلیغات شما
اگر جسم مطهر امام معصوم در دسترس سالک الی الله است  لذا از این جهت قل انما ان بشر مثلکم با همه یکسانند تقدیری ، تکلیفی و دستوراتی دارنداما حقیقت او دور از دسترس است دنی فتدلی فکان قاب قوسین او ادنی . معصوم علیه السلام خودش / ذالک / است ، وقتی رسول خدا به لدی الله رسید خدای سبحان در باره اش فرمود انک لتلقی القرآن من لدن حکیم علیم  ، چون امام قرآن متحرک است پس جریان قرب وبعدی که در مورد خدا ی منان و قرآن هست همان  /هذا/ و/ذالک / در مورد امام معصوم هم جاری میباشد  ، شناخت و نصب امام فقط کار خداست مثل جریان غدیر  که رسول گرامی مولا علی علیه السلام را به دستور خدای سبحان معرفی و به این مقام نصب فرمودند  ، نه سقیفه ،  دیگران باید پیرو و تابع امام باشند لحظه ورود امام رضا علیه السلام به شهر مرو فرمودند موضوع روز چیست عرض شد امامت حضرت فرمودند مگر شناخت و نصب امام کار مردم است مگر ستاره آسمان در دسترس مردم است امامت هم بشرح ایضٱ  و هو بحیث  النجم من ید المتناولین و وصف الواصفین فاین الاختیار من هذا و این العقول عن هذا مگر وصف امام کار مردم است پس چگونه  او را اختیار میکنند شناخت امام کار کدامین عاقل است .

این چنین مشکین که زلف میر ماست چونکه بی عقلیم این زنجیر ماست

خون همی گوید من اینم هین مریز یوسفم گرگ از توآم ای پر ستیز

قرب و بعد سالک نسبت به امام معصوم علیه السلام

امام ,السلام ,علیه ,معصوم ,کار ,مردم ,علیه السلام ,امام کار ,امام معصوم ,مردم است ,خدای سبحان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Physics for all غمگین وعاشقانه